Fıccın

ficcinFıccın’ın İstanbul Beyoğlu’nda yaklaşık 13 yıllık bir geçmişi var. İstiklal Caddesi üzerindeki Kallavi Sokağın hemen başında, sol tarafta. Fıccın, hem yemekleri, hem temizliği, hem sıcaklığı, hem de İstanbul’un en işlek yerlerinden birinde olması dolayısıyla, benim gibi birçok kişide alışkanlık yapmış bir mekan.

Fıccın, adını bir Çerkes yemeğinden alıyor. Burdan da anlaşılacağı gibi Fıccın’da Çerkes Yemekleri’nin en güzel hallerini bulacağınız bir mekan.  Çerkes yemekleri yanında ev yemeklerini de tadıp, sabahları da çok leziz ev yapımı poğaçalarla, kurabiyelerle dolu bir sabah kahvaltısı yapabilirsiniz Fıccın’da. Öğlenleri de günün menüsünden çok güzel ev yemekleri seçebilirsiniz. Menüye gitmeden önce göz atmakta fayda var çünkü günün menüsü adı üzerinde hergün değişiyor. Kendilerine özel birçok tatları da var. Tatlıları da tıpkı diğer yemekleri gibi ev tatlısı tadında olduğu için bence hoş.

Fıccın, hem personeliyle hem de ortamıyla çok keyifli, sıcak ve samimi bir mekan. Zaten bir gelen bir daha geldiği için genelde çalışanlar ve müşteriler birbirlerini tanıyorlar. Genelde çok kalabalık olmuyor. Arkadaşlarınızla güzel yemekler tadıp; rahat, eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz bir yer.

Çerkes Yemekleri olarak Fıccın’ın menüsünde, restauranta adını veren Fıccın, Çerkes Mantısı olarak da bilinen Psi haluj (Hıngal ve Gabın da deniyor),  Çerkes Tavuğu var. Hala tatmamış olanlar varsa, Fıccın’ı ve Psihaluj’u özellikle tavsiye ederim.  Ayrıca Fıccın‘ın Psi haluj’u (Çerkes Mantısı), Türkiye’nin en iyi ikinci, İstanbul’un da en iyi mantısı seçilmiş. Bu da, bu yemeğin ne kadar özel ve lezzetli olduğunun bir göstergesi. Bu tadlar, mutlaka tadılması gereken özel tadlar bence. Yalnız, mekana özellikle Çerkes yemeklerinden tatmak için gidiyorsanız, gitmeden önce muhakkak arayın derim ben çünkü istediğiniz yemek her zaman olmayabiliyor, eğer belli bir tat için gidiyorsanız, o gün var mı diye teyid etmeniz gerekiyor. 

Fiyatlar uygun. Günün Menüsü ana yemek, yardımcı yemek ve içecekle birlikte  7.5 TL civarı. Ana Yemekler de 5 – 10 TL arası değişiyor. Paket Servis de yapıyorlar.

İsteyenler için Tel : (212) 243 83 53

http://www.ficcin.com/

Çerkes Yemekleri yapan Nart Cafe’nin yazısı için tıklayınız 

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

2 Responses to “Fıccın”

  1. jungle Says:

    Çerkes yemeklerinin tadına bakmayan varsa hala burada ya da bir başka yerde, bir an önce deneyin, hastası oluyorsunuz. Akraba, yenge, hala, komşu kim varsa Çerkes gidin ve yemek yaptırın onlara 🙂

  2. SEDA Says:

    walla aradığımız bulunmuyo ama neseee

Leave a Reply