Sarıgüzel Şerifoğlu

SerifogluFatihİstanbul’da Karaköy Güllüoğlu, Hacı Sayid, Dedeoğlu gibi birçok ünlü baklavacı bulunmakta. Adını bu saydıklarım kadar duyurmamış olan fakat benim için ve bu lezzeti daha önce tatmış olanlar için baklava konusunda ilk sırada yer alan tatlıcı Fatih’te bulunan Sarıgüzel Şerifoğlu Baklavacısı’dır. 

 İsminden de anlaşıldığı üzere Fatih Sarıgüzel’de bulunan bu Şerifoğlu’nda baklava yanında birbirinden güzel tatlılar da bulabilirsiniz. Cevizli Baklava, Fıstıklı Baklava, Ev Baklavası, Kuş Gözü, Saray Sarma, Sütlü Nuriye, Çikolatalı Baklava tatlı çeşitlerinin sadece bir kısmı Şerifoğlu’nun. Yazdığım gibi çikolatalı baklava bile var. Ben fıstıklı baklava ve cevizli herşeyi tavsiye ederim. Fıstıklı dürümleri de çok güzel.  Bir kez yedikten sonra baklava adına başka bir tat aramayacağınıza emin olun. Bu tat inanın anlatılmaz. Ayrıca bir su böreği yapıyorlar ki idda ediyorum, bud a tadına baktığınızda yediğiniz en güzel su böreklerinden biri olacaktır. Hem baklavalarında ki, hem su böreklerindeki bu eşsiz lezzetin formülünü sorduğumda, kullandıkları özel tereyağından olduğunu söylüyorlar. Özellikle su böreklerinde çok yoğun ama lezzetli bir tereyağ tadı alabiliyorsunuz.

Sabah 6′dan akşam 9′a kadar açık Şerifoğlu. Müşterilerine ikramda bulunmayı asla ihmal etmeyen, müşteri memnuniyetine çok özen gösteren Şerifoğlu’na gittiğinizde buradaki esnaf ve müşteri anlayışının birçok yerden daha farklı olduğunu göreceksiniz… Tüm müşterilerine özel baklavalarından ikram ettikleri gibi yazın limonata da ikram ediyorlar. Çalışanları da çok anlayışlı ve güler yüzlü. Fiyatlar normal seviyede. Yüksek değil.

Şerifoğlu’nun merkezi Fatih Sarıgüzel Caddesi’nde. İskender Paşa Camii’nden Akdeniz Caddesi’ne doğru giderken sağ köşede. Benim tavsiye edeceğim yer burası. Öyle şatafatlı bir yer falan değil apartman altında bir iki merdiven inerek girdiiğiniz mütevazi bir yer. Fatih’te birkaç şubesi daha var. Ayrıca Topkapı ve Bahçelievler’de de şubeleri varmış.  

Daha detaylı bilgi almak isteyenler için :

http://www.sariguzelserifoglu.com/ 

 

Serifoglu

Serifoğlu

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “Sarıgüzel Şerifoğlu”

  1. mali Says:

    Şerifoglunun baklavasını bende tattım. Tereyağında farklı bir tat var. Sanırım özelliği de bundan. Gerçekten çok güzeldi. Karaköy Güllüoğlu’nda yediğim özel baklavadan sonra en güzel baklava buydu diyebilirim.

Leave a Reply