Enginar Cafe

Enginar Cafe

Kuledibi’nde, kahvenizi yudumlarken, tam karşınızda Galata Kulesi’nin eşsiz manzarasına hayran kalacağınız, küçük fakat çok sıcak bir mekan arıyorsanız, yanında da canlı müzik olsa değmeyin keyfime derseniz; işte o zaman Enginar Cafe tam size göre.

Yaklaşık 80 kişilik, fazla büyük olmayan mekanın dekorasyonu eskiye bağlı kalınarak genelde ahşap olarak yapılmış. Bu da mekanın sevimliliğini arttırmış bana göre ve hoş bir atmosfer oluşmasına yardımcı olmuş. Ayrıca mumlar da mekanın vazgeçilmezlerinden.
Enginar Cafe’nin müdavimleri birbirlerini iyi tanıyorlar. Ve bu sıcak, eğlenceli ortamın oluşmasının en büyük sebebi de zaten bu. Hatta mekanda devamlı söyleyenlerin dışında, sesini paylaşmak isteyen amatör seslere ve müzisyenlere de kısa kısa yer veriliyor. Bu da daha bir yakın, daha bir sıcak ortam hissi katıyor tabii. Değişmeler olmakla birlikte, Cuma ve Cumartesi akşamları canlı müzik var. Genel de, Türkçe pop–rock çalınıyor. Ama gideceğiniz zaman bunu teyid etmenizde fayda var ki, bir süpriz olmasın.
Yaz akşamları, cafenin önüne de masalar koyuluyor. Ilık yaz rüzgarı, gitarın eşsiz sesiyle birleşince, inanılmaz güzel bir atmosfer oluşuyor.
Sadece akşamları değil, gündüzleri için de tavsiye edebileceğim bir mekan. Özellikle yaz akşamları için ideal bir mekan.
Yemekleri lezzetli. Özellikle salataları güzel. Adına ilham olmuş, Enginar Salatası’nı enginar sevenler için özellikle tavsiye edebilirim. Garsonlar güleryüzlü ve sıcak, arkadaş ortamı ve samimiyet onlara da yansımış. Mekan, alkollü bir mekan. Fiyatlar örneklerine göre, çok ta yüksek değil. Örneğin salatalar 8 TL civarı, ayrıca haftasonları genelde rezervasyon gerekiyor. Enginar Cafe’nin adresi Galata Kulesi’nin tam karşısı.
Telefon : (212) 251 73 21

www.enginar-cafe.com

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

2 Responses to “Enginar Cafe”

  1. jungle Says:

    Galata’nın eşsiz atmosferiyle…

  2. gezgin Says:

    yaa kardesım guzel yazmısında mekanda gezınen boceklerı karafatmaları kanatlı boceklerı yazmayı unutmusun hıjyende sınıfta kalan bır mekan ……dogruları yazalım

Leave a Reply