Nart Cafe

Nart Cafe

İstanbul’da Çerkes Yemekleri yenilebilecek çok fazla yer yoktur açıkçası. Bu anlamda bilinen birkaç mekandan biri Nart Cafe. İlk açıldığı zamanlardan beri giden biri olarak özellikle Çerkes Yemekleri yemek isteyenler için tavsiye edebilirim Nart Cafe’yi. Yeri Kadıköy’de Barlar Sokağı diye bilinen Kadife Sokak’ta.

Barlar Sokağı’nın girişinde, 3 katlı binasıyla hemen farkediliyor. Özellikle yazın çok hoş olan minderlerle dolu bir terası da olan, şık denilebilecek bir mekan. Her kat için farklı bir konsept düşünülmüş. Dekorasyon da buna göre değişiyor katlarda.

Menüde ana konsept Çerkes Yemekleri olmakla birlikte, diğer çeşitleri de bulmak mümkün. Müzik olarak, Çerkes Müzikleri’yle birlikte, genelde pop çalınıyor. Bir de her zaman olmasa da, canlı akordion da çalınıyor, bu da mekana daha da sıcak bir hava veriyor. Özellikle, Kafkas Kültürü’nün yemeklerini denemek isteyen arkadaşlarımı götürdüğüm ve tavsiye ettiğim bir yer Nart Cafe.

Çalışanlar samimi ve güler yüzlü. Özellikle Cuma ve Cumartesi akşamları yoğun oluyor cafe. Fakat fiyatlar aynı standartta olan yerlere göre biraz yüksek, o konuda uyarmam gerekiyor gitmeyi isteyenleri. Örneğin Psihaluj denen, Türkçe’ye Çerkes Mantısı şeklinde çevrilen yemek 12 TL civarı. (müthiş bir tat herkesin denemesi lazım). Küçük bir not, mekanda alkol de veriliyor. 

Nart Cafe’nin açık adresi gitmek isteyenler için :  

Adres: Moda Caddesi Kadife Sokak (Barlar Sokağı) No: 30 Kadiköy/İstanbul

Tel: (216) 4500785 

Çerkes Yemekleri yapan Fıccın’ın yazımız için tıklayınız

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “Nart Cafe”

  1. Sercan Says:

    Benim bildiğim Nart Cafe Ataşehirde. Çerkes yemeklerinin yanı sıra Dünya mutfağından da seçme yemekler sunuyor. http://www.nartcafe.com/ ve http://www.facebook.com/Nartcafe

Leave a Reply