Belek

BelekBelek’e İstanbul’dan Afyon-Kütahya-Burdur üzerinden gidebilir veya 1,5 saatte uçakla ulaşabilirsiniz.

Kaş, Kale, Kemer, Side derken Akdeniz’de görülesi en güzel yerlerden biri Belek… Üç kıtayı birleştiren ve belki dünyanın en güzel satranç taşlarından biri olan Belek’te sadece yaz ayları değil, kış ve bahar aylarında da çok keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Belek, Antalya’nın yaklaşık 35 km. doğusunda yer alıyor. En yakın havaalanı yine Antalya Havaalanı ve 37 km uzaklıkta.

Belek aslında son yıllarda kendini yeni yeni gösteren bir tatil beldesi. Keşfedilecek çok ayrıntısı olması bu anlamda daha da güzelleştiriyor burayı. Tarihi, yüzmeyi, güneşi sevenler için dört mevsim ideal. Bu mevsimde gideceğiniz için belki denizinden bol bol yararlanamasanız da tarihi ve doğası sizi tam anamıyla doyuracaktır. Belek’te İskele Mevkii, Taşlıburun, İçkum Tepesi-1 ve İçkum Tepesi-2 olmak üzere dört mavi bayraklı plaj bulunmakta. Her yerden, her zamankinden farklı bir heycan yaşamak isterseniz saklı bir cennet sizi bekliyor: “Phaselis”. Kemer yolu üzerinde, 30-35 dk. uzaklıkta tabelasını göreceksiniz. Burada başka hiçbir yerde bulamayacağınız tarihi sütunlar arasında yüzmenin tadını çıkarın. Belek’te alışveriş diyince akla halk pazarlarından yöreye özgü el ürünleri, halılar, kilimler geliyor. 

Belek’te mutlaka görmeniz gereken bir kaç yer var. Side – Manavgat yolunun solunda Belkıs Köyü’nü geçtikten sonra Aspendos Harabeleri’ni gösteren bir tabela göreceksiniz. Bu arada yolda taş köprüden geçeceksiniz. Yüzyıllar geçmesine rağmen nasıl bu şekilde ayakta kaldığına şaşıracaksınız. 

Belek’in kuzeyinde Gebiz yerleşimi yakınında Uçansu Şelaleri ve Serik İlçesi’nin Akbaş Köyü yakınlarındaki sarkıt ve dikitleri ile Zeytintaşı Mağarası yer alıyor.  

Sahil şeridinin arkasındaki çam ormanları sizi gerçekten dinlendirecek.

Yaz akşamları, geceleri eğlenebileceğiniz birçok açıkhava kulübü açılıyor. Özellikle Antalya Kaleiçi’nde ve merkezde hem manzaraya doyabilir, hem de doyasıya eğlenebilirsiniz.

Belek Gezi Planı için tıklayınız

Kemer – Alanya Gezi Planı için tıklayınız 

Antalya & Düden Fotoğrafları için tıklayınız

 

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

Leave a Reply