Kemer-Alanya Gezi Plan

Ben yeni göreve başlamış bir öğretmenim. Gezmeyi çok seviyorum. Ama maddi olanağım pek yok. Denizi, güneşi, muhabbeti ve turisti çok, sıcak samimi dostça ve eğlenceli bir gezi yeri arıyorum. Bu aradığım kriterlerin yanında, benim için önemli olan uygun fiyata olması, en fazla 1 hafta veya 10 gün tatil yapabiliyorum fazlası beni bozar ve sıkılırım.. Çok az yakan külüstür bir arabam var. Bu verdiğim bilgiler ışığında bana gezilecek bir yer söylerseniz yardımcı olursanız çok memnun olurum. Bu hizmetiniz ve siteniz için çok teşekkür ederim. Sıcak ve samimi dostluklarla dolu nice güzel günler geçirmeniz dileğiyle yalnız gezgin YUSUF…

 

gezihane‘den merhaba,

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

gezihane gezi plancısına danışan okuyucularımız, genelde nereye gitmek istediklerini bize söyleyerek plan isterler fakat siz gördüğümüz kadarıyla gideceğiniz yere tam olarak karar verememişsiniz, tam olarak diyorum çünkü adını kararlaştırmamış olsanızda ne istediğinizi biliyorsunuz. Deniz, güneş, muhabbet, eğlence ve özellikle de turisti çok dediğinizde size önereceğimiz Akdeniz sahilleri olacaktır. Akdeniz sahillerinde de Kemer ve Alanya aradığınız özelliklerdeki bir tatil için en uygun seçenekler.

İlk olarak Kemer’den başlayalım: Kemer’in her yeri Akdeniz’in tadına varmak için ideal. Kemer, Toroslar’dan gelen temiz havasıyla Akdeniz’in mavisi ile birleştiren, denizin, bir taraftan dağ bir taraftan orman ile elele tutuştuğu güzel bir tatil beldesidir. Kemer Antalya’ya 40 km. uzaklıkta olup, yine Kemer’e bağlı Göynük, Beldibi, Çıralı, Kiriş, Tekirova, Çamyuva gibi etrafındaki tüm yerleşim yerleri ile çok önemli bir turizm merkezidir. Kemer’in etrafındaki bu beldelerin hepsi sizin tatliniz için tam da aradığınız yerlerdir. Hepsi birbirine yakın olduğundan arabanızla da tatile gideceğinizi düşünerek, her gününüzü bu beldelerin birinde geçirmek eğlenceli olacaktır. Kemer merkezdeki Yat Limanını ve Ayışığı Plajı’nı görebilirsiniz. Kemer’de Beldibi ve Tekirova arasındaki doğal plajı görmelisiniz. Olympos ve Phaselis Antik Kentleri’de Kemer’e çok yakın. Phaselis, Olympos Ulusal Parkı içinde kalır, Kemer’e 16 km.’dir. Park içinde piknik alanları da bulunur. Ayrıca deniz yoluyla da ulaşılabiliyor buraya. Phaselis Kıyılarında denize girmek te çok hoş olacaktır. Beldibi Mağarası, Tekirova sahilinde dalış için ideal olan Üç Adalar, Çıralı yakınlarında yeraltından çıkan metan gazından dolayı kayaların arasından çıkan alevlerle çok ilginç bir görüntü oluşturan Yanartaş görülecek yerlerden. Kemer Marinası ve mavi bayraklı plajı da dünyaca ünlüdür.

Kemer’de uygun birçok pansiyonda bulabilirsiniz. Gecelik 10 EUR’dan başlayan fiyatlarla oda kahvaltı pansiyonlar bulabilirsiniz. Ayrıca 30-40 TL gibi fiyatlar yarım pansiyon otel ve pansiyon bulabilirsiniz. Kemer merkezde, her bütçeye uygun birçok cafe, restaurant ve eğlence yerleri de bulunuyor.  

İkinci alternatif ise Alanya olabilir demiştik. Akdenizi’in incisi Alanya, yarımadası sizi plajları, otelleri, kafeleri, eğlence yerleri ve kalesi ile karşılayacak. 

Alanya’da motel, pansiyon ve 5 yıldızlı oteller olmak üzere her türlü konaklama seçeneğini bulabilirsiniz. Sizin bütçenize uyabilecek şekilde 20 TL’den başlayan fiyatlarla da pansiyonlar bulabilirsiniz. Dilerseniz gündüzleri girişte para alınan şezlong ve şemsiye de alabileceğiniz plajlara gidebilir veya halk plajlarında denize girebilirsiniz. Alanya’da plajlar denizin temizliğine göre mavi bayrak alırlar. Deniz suyunun rengi kıyıdan itibaren maviden turkuaza döner. Merkezdeki en ünlü ve en kalabalık plaj Kleopatra’dır. Şehir merkezi dışında ise Konaklı, Mahmutlar, İncekum plajları mavi bayraklıdır.

Damlataş Mağarası, Dim Çayı, Alanya kalesi mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Alanya Limanı’nı çevreleyen restoranlar ve eğlence yerleri akşam saatlerinden sonra hareketlenmeye başlar. Güneş battıktan sonra gündüzünden daha canlı saatlerin başladığı Alanya’da dans, müzik ve eğlencenin sınırları yok. Batı müziği, Türk müziği, canlı müzikler, ünlü dj’leri ağırlayan club leri ve gece denize açılan tekneleri ile size farklı seçenekler sunuyor. Gece bambaşka renkler ve ışık oyunları ile Alanya Kalesi her yerden kolaylıkla seçilebiliyor. Üstü açık otobüslerle dilerseniz kentin dışındaki club lere de kolaylıkla gidebilirsiniz.

Arabanızla olduğunuzu göz önünde bulundurarak; bu iki alternatifi birleştirip tatilinizin bir kısmını Kemer’de, birkaç gününüzü de Kemer’e yaklaşık 180 km. uzaklıktaki Alanya’da geçirmek de güzel bir fikir olabilir. Bizden söylemesi J 

Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın… 

Antalya & Düden Fotoğrafları için tıklayınız

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “Kemer-Alanya Gezi Plan”

  1. YUSUF Says:

    Verdiğiniz bilgiler ve aynı sıcaklıkta veridğiniz güzel acıklayıcı cevabınız içn çok teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.

Leave a Reply