Mostar Köftecisi

Mostar KöftecisiYeri itibarıyla, İstanbul’un yoğun çalışma semtlerinden bir olan Yenibosna‘da, pek bilinmeyen bir yerde olmasına rağmen denenmesi gereken tadlardan biri. Mostar Köftecisi, özellikle bulunduğu yerde, tadanların müdavimi olduğu bir mekan.

Mekan sahipleri Kuzey Kafkasya kökenli olmalarına karşın, adından da belli olduğu üzere özellikle Osmanlı İmparatorluğu zamanında Balkanlar’da yaşayan lezzetleri günümüze taşımaya çalışmış.

Benim tavsiyem burada, Mostar Köftesi. Bazılarının çokta özel bulmadığı bir lezzet olmasına rağmen bence tadılması gereken bir tat. Bir de Boşnak Mantısı denen içi kıymalı hamurdan yapılan bir lezzet var, bu da kesinlikle tadılmalı Mostar Köftecisinde diye düşünüyorum. Zeytinyağlılarla da zenginleştirilmiş menü de ayrıca, Rumeli Köftesi, Islama Köfte’yi de bulabilirsiniz.

 

Mostar Köfte

 

Kahvaltı Menüsü ise yine özel lezzetler taşıyor, Üsküp Usulü Yumurta, Ege Usulü menemen gibi, taze sıkma meyve suları, bir de özellikle yazı limonataları güzel.

Ayrıca günlük olarak değişen menüleri var. Ev Mantısı, Pazı Sarması gibi.

Tatlı olarak ise,  daha önce başka yerlerde de yememe rağmen, bir dondurmalı İrmik Helvasında başarılılar. Mostar Köftecisine geldiyseniz asla yemeden çıkmamanız gereken bir tatlı bu.

İşyerlerinin çok olması dolayısıyla sabah kahvaltı da veriliyor. Özellikle hafta içi öğle saatleri yoğun oluyor.  Otoparkı da mevcut.

Personel güleryüzlü, ilgili. Mekan temiz ve bakımlı. Menü zengin. Köfteden başka birçok seçenek var.

Fiyat olarak çok ucuz değil, orta seviyede. Bir porsiyon köfte 9.50 TL.

Yalnız, gitmeden önce aramanızda veya internet sitelerindeki krokiye bakmanızda fayda var, zira yeri biraz sapa kalıyor, bulmakta zorlanabilirsiniz.

Mostar Köftesini denemek isteyenler için açık adresi :

Merkez Mah. Kayak Sok. Yalçınlar İş Merkezi A blok No:5 Yenibosna

Tel : (212) 653 53 83 – 88 – 52

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

2 Responses to “Mostar Köftecisi”

  1. gezgin Says:

    CerkESLERin baska blr kulture ev sahipligl yapıyor olması gercekten cok ilginc..sırf bunu gormek için bile gidilebilir.keske sehir içinde olsaydı…

  2. murat adiguzel Says:

    valla ben de Istiklal caddesi nin yan sokaginda yeni acilan ( eski cicek izgara ) yerinde mostar koftesi yeme gafletinde bulundum. Hic bir ozelligi yok.
    tabandaki pidelere hic bir islem uygulanmamis, sacma sapan bir salca sosu uzerinde sert ve cok pisirilmis kofteler. gercek mostar koftesi bu ise nasil franchise dagitacak kadar meshur olmus anlayamadim.

Leave a Reply