Çanakkale Gezi Plan

Çanakkalede gezip görebileceğimiz bir plan istiyoruz istanbuldan hareket edioruz yol güzergahından başlayarak yardımcı olursanız çok seviniriz.yarın yola çıkacağız hemen cevap verirseniz mutlu olurum.sevgiler


gezihane‘den merhaba,

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

Çanakkale’ye kaç günlüğüne bir gezi planladığınızı yazmamanızla birlikte İstanbul’a yakın olması sebebi ile haftasonları için de tercih edilebilecek bir gezi şehri.

İstanbul’dan yola çıkarak iki ayrı rota izleyerek ulaşabilirsiniz Çanakkale’ye. İlki Bursa üzerinden; ikincisi ise Tekirdağ üzerinden. Bu seçim İstanbul içersinde oturduğunuz yere de bağlı olmakla birlikte biz gezihane olarak bu planımızda Tekirdağ üzerinden olan seçeneği önereceğiz size.

İstanbul üzerinden Selimpaşa, Silivri, Marmara Ereğlisi’ni takip ederek Tekirdağ’a ulaşırsınız. Tekirdağ’da meşhur Tekirdağ köftesinin tadına bakmanızı öneririz, yolunuzun üzerinde göreceğiniz Ali Usta’yı tercih edebilirsiniz. Tekirdağ’dan sonra Gelibolu’dan feribota binmeniz gerekiyor. Lapseki’ye geçmeden önce zaman planlamanız yapıp, Gelibolu’yu ve şehitlikleri görmelisiniz. Gelibolu’dan Lapseki’ye feribotla geçtikten sonra Umurbey üzerinden Çanakkale’ye ulaşabilirsiniz.

Çanakkale hem tarih açısından hem coğrafi açıdan hem de tatil beldeleri ile özel bir şehir. Mevsim yaz olması sebebi ile hem denize girilebilecek hem de güzel bir tatil geçirilebilecek bir çok seçenek mevcut Çanakkale’de. Behramkale de denen Asos’u, Bozcaada ve Gökçeada’yı görmelisiniz. Buralarda rahatça bulacağınız hem ekonomik hem sevimli evlerde ve pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Ayrıca bol bol deniz ürünü yiyebilirsiniz.

Çanakkale’nin bir başka sembolü de Truva’dır. Çanakkale’ye 30 km. uzaklıkta bulunan bu antik kenti görüp meşhur Truva Atı’na binmelisiniz. Küçüksu’da ki Zeus Atları’nı, Dardanos’u ve Gülpınar’ı görmenizi tavsiye ederiz. Çanakkale Müzesi de görülebilecek yerlerden. Bir de Kazdağı… Kazdağları’na çıkmadan, buraları görmeden, Kazdağı Milli Parkı’nı gezmeden, sıcak su kaynaklarını görmeden, lezzetli yemeklerinden yemeden ve vaktiniz varsa burada konaklamadan dönmeyin. Ayrıca burada kamp yapabilme olanağınız da var.

Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “Çanakkale Gezi Plan”

  1. Vural SAVAŞ Says:

    Karabükten üniversite öğrencileri olarak gezi yapmayı planlıyoruz.Fakat gezi planı izleyeceğimiz rota ve dinlenme yeri konusunda bilgilerimiz yetersiz.Bu detaylı yardımcı olursanız çok sevinirizm..Şimdiden teşekkürler…

Leave a Reply