İstanbul Gezi Plan

Hayırlı günler, ben Ankardan yazıyorum 1 hafta sonra yaklasık 3 gun surecek bır gezı dusnuyorum ıstanbul ve çanakkale. bıze gezılecek yerler hakkında ve konaklayabılecegım oteller hakkında bır plan yapabılırmısınız

gezihane‘den merhaba,

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

İstanbul, Türkiye’nin hatta dünya’nın en çok gezilecek yeri olan, tarihi, kültürü, müzeleri, camiileri, turistik yerleri, çarşıları, alışveriş merkezleri, daha aklımıza gelen ve gelmeyen yüzlerce hatta binlerce yeri ile sayılı şehirlerinden biri. Bu sebeple 3 gün boyunca İstanbul’da ve hatta yanında da Çanakkale demişsiniz gezmeniz mümkün değil. Bu sebepten size tavsiyemiz 3 gününüzü bölmeden biraz olsun tadına varabilmeniz için İstanbul’a ayırmanız. Ya da İstanbul’a gitmeden sadece Çanakkale’ye gidebilirsiniz.

İstanbul için 3 günlük hızlı bir program yapacak olursak, size öncelikli tavsiyemiz Sultanahmet ve civarında bir otelde konaklamanız dolayısıyla hem gündüz hem akşam İstanbul’u İstanbul yapan en güzel yerlerden biri tarihi yarımadayı gezmeniz daha rahat olacaktır. Sultanahmet ve civarında her bütçeye uygun güzel oteller bulabilirsiniz. Bu yüzden konaklama için burayı tavsiye edebiliriz.

Gezinizin ilk günü, Ayasofya, Topkapı Müzesi, Sultanahmet Camii’ni gezebilirsiniz. Zamanınıza göre yine aynı çevrede olan, Yerebatan Sarnıcı, Binbirdirek Sarnıcı gezilebilir. Tarihi Sultanahmet Köftecisi’nde de köfte yemeyi unutmayın. Bu dolu dolu geçecek bir gün olacaktır sizin için.

İkinci gün Boğazı gezmenizi tavsiye ederiz. Sarayburnu’ndan çıkıp, Sarıyer’e kadar güzel bir gezinti yapabilirsiniz. Bu gezi için belediye otobüslerini kullanabilir ya da araba kiralayabilirsiniz; taksi ile gezmekte bir seçenek. Yol üzerinde, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Yıldız Parkı ve Rumeli Hisarı’nı görebilirsiniz. Boğazdaki yalıları, boğaz köprülerini gördüğünüzde tarihin ve modernizmin inanılmaz uyumu ile karşılaşırsınız bu şehirde.

Son gün ise Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı, Eminönü’nü gezebilir, Eminönü’nde yiyeceğiniz enfes balık ekmekten sonra Galata Kulesi’ne çıkabilir, Galata Mevlevihanesi’ni görüp İstiklal Caddesi’nde tramvay eşliğinde güzel bir tur atabilirsiniz.  

İkinci alternatif olan Çanakkale geziniz için ise daha önce yaptığımız gezi planımızdan faydalanabilirsiniz:

Çanakkale Gezi Planı için tıklayınız

Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “İstanbul Gezi Plan”

  1. GUNAY Says:

    mayisin 19 u istanbula geliyoruz.nereden baslayib gezsek daha uygun olur.tarihi meknalari ve uygun avmleri gezmek istiyoruz.ve 27 mayis donuyoruz.yardimci olurasniz cok sevinirim.

Leave a Reply