Manavgat Gezi Plan

Antalya manavgat alanya da gezmek istiyorum oraları görmek istiyorum. karadenizliyim samsunlu ve oralar hakkında hiç bir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler


gezihane‘den merhaba,

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

İçinde bulunduğumuz aylar, yazın en sıcak zamanlarının başlangıcı. Bu sebepten bu zamandan sonra yaz ayı boyunca tatil yapılacak yerler hem çok sıcak, hem de okulların tatil olması ve herkesin yaz tatiline çıkıyor olmasıyla birçok tatil bölgesinin kalabalık olacaktır. Özellikle Kemer, Manavgat, Side, Alanya yabancı turistlerin de çok tercih ettiği yerler.

Manavgat’a, kendi aracınızla gidebileceğiniz gibi, Antalya’dan otobüslerle yaklaşık 1 saat 20 dk.’da ulaşabilirsiniz. Manavgat Antalya’nın tüm ilçeleri gibi şirin bir tatil beldesi. İlçeyi ikiye bölen Manavgat Çayı’nın üzerinde Asma Köprü’de yürümek keyiflidir. Manavgat’ı Manavgat yapan asıl olarak kendi adıyla anılan şelaledir. Manavgat’ta Manavgat Şelalesi’ne mutlaka gitmelisiniz. Çok büyük bir şelale değil burası fakat etraf çok keyifli, Şelale etrafındaki tesislerde çay içmenizi tavsiye ederiz. Yine kendi aracınız yoksa, Manavgat’tan şelale’ye minibüslerle de gidebilirsiniz. Oymapınar ve Manavgat Barajları da Manavgat Nehri üzerindedir.

Manavgat Antalya’nın en büyük ikinci ilçesi olması sebebiyle uzun ve güzel bir sahil şeridine sahip. Bu sebeple de birçok tesis var konaklamak için Manavgat’ta. Ekonomik pansiyonlar olduğu gibi, beş yıldızlı otelleri de tercih edebilirsiniz burada.

Manavgat’a gitmişken Side’yi de görmenizi tavsiye ederiz. Side’de Titreyen Göl’ü, etrafındaki otelleri görmelisiniz. Bir de Köprülü Kanyon görülmesi gereken yerlerden Manavgat’ta. Ayrıca Köprülü Kanyon Milli Parkı içerisinde bulunan ormanlarını da görmelisiniz. Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda rafting ve tüm su sporlarını yapabilir, etrafı gezebilir, ören yerlerinde vakit geçirebilir, bölge halkının el sanatlarını görebilir ve satın alabilir hatta jeep safari bile yapabilirsiniz.     

Manavgat’ta bu gezilecek yerler dışında deniz ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Vaktiniz olursa Alanya’ya doğru da gitmenizi tavsiye edebiliriz:

Kemer&Alanya Gezi Planı için tıklayınız

Samsun ve Karadeniz geziniz için ise daha önce yaptığımız gezi planlarımızdan yararlanmanızı tavsiye ederiz:

Karadeniz Gezi Planı için tıklayınız

Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “Manavgat Gezi Plan”

  1. Serkan Says:

    Cok cok tesekkur ederiz

Leave a Reply