Paris Gezi Plan

4-6 Ağustos Paris

3 günde nereleri gezmemi önerirsiniz ?

 

gezihane‘den merhaba

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

Paris, sadece Fransa’nın değil; tarihi, kültürü, sanatı, atmosferi ve insanıyla Avrupa’nın da başkenti bir şehirdir aslında. 3 gün Paris için yeterli bir gün değil aslında ama aktif bir program yapılabilirse, azımsanmayacak bir gezi yapmış olursunuz.

Paris’ e gittiğiniz gün, Louvre Sarayı ve Müze’sine gidebilirsiniz, fakat bu müzeyi detaylı gezmek çok zaman alacaktır, en az bir gün. Zamanınız az olduğundan hızlı hareket etmeniz gerekiyor. Louvre Müzesi’nden sonra Opera Binası da yakında olduğu için görülebilir. Akşam ışıklarıyla birlikte Eiffel Kulesine çıkmalısınız. Bizim tavsiyemiz Eiffel’e gece çıkmanız, tabii hem gece hem gündüz çıkmak isterseniz ayrı ama bir kere çıkmayı düşünüyorsanız, gece çıkmanızı öneririz. Çünkü ışık şehri Paris’i Eiffel’in çıkılabilen en üst noktasından gece görmek büyüleyici. Paris’te geceler uzun olur, bu sebepten Eiffel’den sonra çevredeki cafelerde vakit geçirebilirsiniz.

İkinci gün Notre 12. yüzyılda yapılmış olan Notre Dame Katedrali’ni, Pantheon’u ve Lüksemburg Bahçesi’ne yani Jardins de Luxembourg’u gezebilirsiniz. Ardından Pompidue Müzesi’ni görüp Dünya’nın belki de en ünlü zafer anıtı Arc De Triomphe’u gördükten sonra Champs Elysees’de turlayıp, Rivoli’de alışverişin ve Paris’in tadını çıkarabilirsiniz. Seine Nehri üzerindeki köprülerde de yürümeyi ihmal etmemelisiniz.

Son gün eğer yorulmam derseniz, bol bol ürüyün görebildiğiniz kadar çok sokak, köprü, cafe görmenizi tavsiye ederiz. Orsay Müzesi, Alexandre Köprüsü, Ile de France görebilecek yerlerden. Vaktiniz varsa Montmartre ‘ye de gidebilirsiniz.

Son gün için ikinci bir alternatif, Euro Disney olabilir. Burada çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz, fakat bizim size tavsiyemiz Paris Sokakları olacaktır 🙂

Paris’te mümkün olduğunca yürüyün, şehri, Fransız kültürünü, insanını yürüyerek en iyi tanıyabilirsiniz. Yürümekten yorulduğunuzda da metroyla gezmenizi tavsiye ederiz. Metro ağı çok geniş ve istediğiniz her yere buy olla ulaşmanız mümkün olacaktır. Paris, hem zengin hem pahallı bir şehir; hem alışveriş yaparken, hem de yapmak isteyeceğiniz diğer aktivitelerde, hatta ulaşım da bile siz de bunu göreceksiniz. Sokak Ressamları bile diğer bazı Avrupa şehirlerinde 3-4 kat fazla ücret istiyorlar burada.

Paris’te şimdiden güzel bir tatil geçirmenizi dileriz…

Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “Paris Gezi Plan”

  1. Semra Sezer Says:

    çok güzel

Leave a Reply