Trabzon Gezi Plan – 2

merhabalar,
bizim gezi tarihimiz 24-31 Temmuz arasında bu kısacık zamanda İstanbul-Trabzon arasında gezebileceğimiz yerleri, görülecek güzellikleri ve konaklama yerleri hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Tatilimizi kendi aracımızla yapmayı düşünüyoruz. Teşekkür ederim…


gezihane‘den merhaba,

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

Temmuz’un son haftası Karadeniz gezisi için güzel bir tarih. Akdeniz ve Ege tatillerine göre sıcaktan daha az etkileneceğiniz bir gezi olacaktır sizin için. İstanbul – Trabzon arası yaklaşık 1100 km. gideceksiniz, bu da hızınıza ve yol durumuna bağlı oalarak ortalama 17 saatlik bir yolculuk olacaktır sizin için. Yol boyunca, iki veya üç mola vermeniz sizin için iyi olacaktır. Bolu, Kastamonu yakınları ve Ordu ideal mola yerleri olabilir sizin için.

Trabzon, gezginler için çok seçenek sunan, hem tarihi hem doğasıyla çok güzel bir şehrimiz. Çok güzell fotoğraflar çekebilir, yaylalara çıkabilir, Karadeniz kültürünü çok güzel yaşarsınız bu şehirde.  Trabzon’da tüm gezilecek ve görülecek yerler için daha önce yaptığımız gezi planımızdan yaralanabilirsiniz.

Trabzon Gezi Planı için tıklayınız

Trabzon’da konaklamak için beş yıldızlı otellerden, dağ evlerine kadar birçok alternatif var. Örneğin Zorlu Grand beş yıldızlı; Büyük Sümela, Funda ve Usta oteller dört yıldızlı oteller. Eğer ben yaylada kalmak isterim derseniz; Maçka’da Zigana, Dilaver, Lişer;  Akçaabat’ta Hıdırnebi, Remzi; Çaykara’da Kayalar, Limonsuyu, Akyüz seçeeklerden bazıları. Ayrıca doğayla başbaşa kamp hayatını tercih ederseniz, yine çok güzel tesisler var. Sümela Camping, Hıdırnebi, Altındere, Zigana Camping bunlardan bazıları.

Şimdiden güzel bir seyahat dileriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “Trabzon Gezi Plan – 2”

  1. ZUERDA Says:

    merhabalar 20/28 temmuz arası eskişehirden yola çıkıp özellikle trabzon rize ve artvini gezip görmek istiyoruz.kalmak istediğimiz yerler genellikle hatta denk gelebilirsek şenlik zamanında yaylalar.ilk yola çıktığımızda tüm yolu gitmektense ordu da bir gün konaklayıp sonra yola devam etmeyi düşünüyoruz.küçük bebişimiz var yolu ve gezi palnımızı bunuda göz önünde bulundurarak yapabilirseniz sevinirim. hava tahminlerinide (yayla havası malum farklıdır )yardımcı olarak özellikle yöresel yemekleri tatmak doğayla olmak huzurlu çokta yorucu olmayan bi tatil için önerileriniz bizi sevinderecek..

Leave a Reply