Akdeniz & Ege Gezi Plan

Merhaba ,Kaş’tan başlayarak kıyıları gezerek ve farklı yerlerde konaklayarak tatilimizi bodrumda sonladırmayı düşünüyoruz .Bu konuda önerilerde bulunabilirsiniz çok sevinirim .

Teşekkürler .


gezihane‘den merhaba,

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

Kaş ve Bodrum arası Akdeniz ve Ege’nin en güzel kıyılarını göreceğiniz, en el değmemiş yerlerde konaklayacağınız bir güzergahtır. Kaç günlük bir tatil planladığınızı bilmemekle birlikte; Kaş üzerinden Fethiye, oradan Göcek, Marmaris, Datça ve Bodrum güzergahını tavsiye edebiliriz. Kaş’tan Bodrum ‘a yaklaşık 400 km.’lik bir yol gideceksiniz.

Bu güzergahta en azından kalacağınız bir yerde bile olsa tekne turu yapmanızı tavsiye ederiz. Bu turlarda, arabayla gidemeyeceğiniz birbirinden güzel koylar keşfediyorsunuz. Kekova ve Simena’ya gitmenizi tavsiye ederiz Kaş’ta. Ayrıca Kaş yaylalarıyla da ünlüdür. Gömbe, Bezirgan veya Sütleğen Yaylaları’nı görebilirsiniz. Konaklamak için güzel birçok pansiyon bulabilirsiniz Kaş’ta.

Kaş ve Fethiye’ye arasındaki güzergah’ta Kalkan’a uğramalısınız, gece konaklamaz iseniz bile buraya kesinlikle uğramanızı tavsiye ederiz. İsteğinize ve gün sayınıza bağlı olarak Patara’ya da uğrayabilirsiniz. Patara hem mitolojik açıdan, hem kumsalları ile çok güzel bir belde.

Fethiye’de birkaç gün geçirebilirsiniz, çünkü görülecek çok yer var burada. Ölüdeniz ilk olarak görülmesi gereken yerlerden burada. Bir de Saklıkent var. Yalnız bunların ikisini aynı gün görmeniz pek mümkün değil. Fethiye’ye yaklaşık 50. km. uzaklıka olan Saklıkent’e bir gün, Ölüdeniz’e bir gün ayırabilirsiniz. Fethiye’de birkaç gün daha kalmak isterseniz, çevre köyleri de görebilirsiniz.

Göcek’te, denize girmenizi, hemen her yerde olduğu gibi günübirlik tekne turu yapmanızı, Likyalıların kalıntılarını görebilirsiniz.

Marmaris, birçok kişi’ye göre Ege’nin en güzel denizine sahip. Marmaris Limanın’dan farklı birçok alternatifte yat turu bulabilirisiniz. Çevredeki ada ve koylar inanılmaz güzellikte. Eski Çarşı’yı gezip alışveriş yapabilirsiniz burada. Diğer bir alternatif olarak birkaç günlük bir tur alarak, Marmaris – Fethiye – Marmaris; Marmaris – Datça – Marmaris turu yapabilirsiniz. Marmaris’ten Bodrum’a bu şekilde geçmek de diğer bir seçenek. Marmaris Bodrum arası, 165. km’dir.

Datça, mükemmel bir yerdir. Datça Marmaris Yolu üzerindeki Eski Datça’yı, dar sokaklarını, Knidos Antik Kenti’ni kesinlikle görmelisiniz. Burada da konaklanacak ekonomik, şirin pansiyonlar bulabilirsiniz.
Bodrum, eğlence kentidir. Torbalı, Türkbükü, Yalıkavak, Gümüşlük, Gümbet, Bodrum Kalesi, Çarşıları, eğlence yerleri, çevre koyları, etraf köyleri her yer gezilebilir. Keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.


Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

2 Responses to “Akdeniz & Ege Gezi Plan”

  1. ORHAN Says:

    Ben nevşehirde seyehat bölümünde okuyorum ve hoca 7 günlük ege turu planı istedi öğle yemeği akşam yemeği yatacağı ve gezeceği yerler diye saatleri ve fiyetlarıyla. ama ben hiç egeye gitmedim ve bilmiyorum.Yardım ederseniz sevinirim…

  2. elif karal Says:

    arabayla istanbuldan anadolu yakasından cıkıp kıyı ege duzergahını kullanıp bodruma kadar ilerlemek istiyoruz gezi planlamamızda yardımcı olursanız cok sevınırız

Leave a Reply