Çamlıhemşin Gezi Plan

3 AĞUSTOS TARİHİNDEN İTİBAREN 1 HAFTA SÜREYLE ÇAMLIHEMŞİN CİVARLARINDAKİ YAYLALARI GEZMEYİ VE KAMP YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ. Bir gurup olursa daha iyi olur diye düşünüyoruz. bu konuda başvuru olursa bize yönlendirmenizi rica ediyoruz.. ve tavsiyelerinizi bekliyoruz.
şimdiden teşekürler


gezihane‘den merhaba

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

Karadeniz Bölgesi, yakın zamanda sizin de bildiğiniz üzere, tüm ülkemizi üzen bir sel felaketi yaşadı. Bu sebepten gezi planınızı bu tarihler için tekrar gözden geçireceğinizi düşünüyoruz.

İlk olarak sorunuz üzerine, Karadeniz Seyati yapmak üzere gezihane’den gezi planı isteği alıyoruz. Fakat yakın zamanda bir grupla seyahat etmek şeklinde bir talep olmadı, ayrıca takdir edersiniz ki mail adreslerini aylaşmamız çok etik olmaz. Bu sebepten bu gezi planı ile duyurarak, bu yazıya ya da bize dönerek böyle bir isteği olanlara çağrı yapmayı uygun gördük biz.

Ayrıca Facebook’ta gezihane gurubundan da duyurularınızı yapabilirsiniz. Yaptığınız duyuru da oldu bu konuda fakat çok fazla tutmadan panodan kaldırdınız. Sebebini de merak etmedik değil doğruyu söylemek gerekirse, grubunuzu tamamladınız mı, gezinizi mi ertelediniz ya da başka bir sebepten mi? Bizle paylaşırsanız çok seviniriz.

Çamlıhemşin civarı, yaylalar açısından çok zengin bir bölge. İlk akla gelenlerin başında da Ayder Yaylası yer alır. Çamlıhemşin’e yaklaşık 20 km. uzaklıktadır. Fırtına Deresi, Gelin Tülü Şelalesi, Kaplıca Suyu, burayı eşsiz kılan güzelliklerdendir. Eğer zorlu bir parkur isterseniz, orta dereceli bir yürüşe de olabilir derseniz Kaçkar da tavsiyelerimiz arasında olur. Tam anlamıyla bir yayla hayatı görebileceğiniz bir yayladır Kaçkar. Taş evleri mükemmeldir, yalnız bir dipnot olarak burada konaklama için biraz sıkıntı çekebilirsiniz. Kamp için en ideal yaylalardan biri olarak, Çamlıhemşin’e yaklaşık 60 km. uzaklıktaki Verçenik Yaylasını tavsiye ederiz. Rize’nin en büyük Yaylası olarak ün salmış Kavrun Yaylası, Çamlıhemşin’e oldukça yakın denebilecek Huser Yaylası, Çamlıhemşin’e 40 km. uzaklıktaki Kale Yaylası, Çeymaçkur Yaylası, Elevit Yaylası görebileceğiniz yaylalardan bazılarıdır.

Pokut Yaylası araçla gidilmesi zor bir yayladır, orman kenarında bulunan yaylada 55 civarı ev vardır. Müthiş fotoğraflar çekebileceğiniz, belki orada olduğunuz süre boyunca sisli havanın en güzel halini yaşabileceğiniz bir yayla burası. Konaklamak için tesiste vardır. Sal Yaylası’na Pokut Yaylası’ndan geçilebilir. Araları yaklaşık 1 km.dir. Sal Yaylası da Pokut gibi sisin en güzel halini görebileceğiniz yerlerden biri. Bu yaylalar aynı zamanda beton bina yapma yasağı olan yaylalar olduğu için de, çok doğal, taş ve ahşaptan yapılmış birbirinden şirin evleri görme şansınız olacaktır.

Bu bölgedeki yaylaların hepsinde şartlar aynı değildir, Ayder’de iyi tesisler bulabileceğiniz gibi, bazılarında birkaç ev dışında bir yer bulamazsınız; bu sebeple yaylaları gezerken özellikle ulaşım ve konaklama planınızı bu şartları göz önünde bulundurarak yapmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce yaptığımız Karadeniz, Doğu Karadeniz Gezi Planlarımızdan da yararlanabilirsiniz.

KARADENİZ YAYLALARI KAMP DUYURUSU: Gezi Planı yaptığımız gezginimizin de isteği üzerine, özellikle yaylardan oluşan bir kamp grubuyla Karadeniz Gezisi’ne çıkmak isteyen gezginlerimiz Facebook’ta gezihane Grubumuzda panomuza yazabilir, bu geziplanına cevap verebilir ya da gezihane’ye mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Sizleri her şekilde buluşturabiliriz.

Şimdiden çok güzel bir gezi dileriz.


Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

Leave a Reply