Ege & Akdeniz Gezi Plan

Merhaba,
Tekirdağ Çorlu dan Çanakkale üzerinden Ege ve Akdeniz sahilini-görülmesi gereken
yerleri görerek 7-8 günde Tarsus a gitmeyi hedefliyoruz.
4 yaşında kızımız var, 3 kişi olacağız ve kendi arabamızla yolculuk yapacağız. Konaklama yerlerinin mümkün mertebe makul fiyatlı yerler olması uygun olur.
Şimdiden teşekkürler…


gezihane‘den merhaba

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

Çanakkale’ye feribotla geçtikten sonra, kıyı şeridinden ilerleyerek, Truva ve Altınoluk üzerinden geçeceksiniz. Altınoluk’ta mola verebilirsiniz Akçay ve Edremit’i geçtikten sonra, Ayvalık’a ulaşırsınız. Gece Ayvalık’ta konaklamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca çocuğunuz olduğu için molalarınızı daha sık vermenizi ve daha uzun dinlenmenizi ayrıca tavsiye edebiliriz. Yolunuz ve gezecek kıyı şeridi de uzun olduğu için her yerde konaklama ve her yeri görme şansınız olmayacaktır bu sebepten konaklayacağınız ve göreceğiniz yerleri bunu düşünerek belirlemenizde fayda var.

Ayvalık, Ege’nin Marmara’ya yakın, denizi güzel bir beldesi. Şeytan Sofrası’na mutlaka gidin. Vaktiniz olursa Cunda’ya da gitmenizi tavsiye ederiz. Ay ışığı Manastırı, İlk Kurşun Tepesi, Kartal Yuvası Ayvalık’ta görebileceğiniz yerler. Konaklama için, Cunda Adası’nda çok güzel butik otel seçenekleri var. Ayazma, Işık, Ezer, Güzel Yalı Otel bunlardan bazıları.

Ayvalık’tan, Aliağa’dan sonra İzmir’e gelebilirsiniz. İzmir’de mola verebilirsiniz. İzmir’den sonra Milas ve Bodrum’a ulaşabilirsiniz. Bodrum’da da en az bir gece konaklamanızı tavsiye ederiz. Ayvalık Bodrum arası yaklaşık 385 km. Bodrum’da hem eğlence, hem çevre koylar, hem de konaklama için seçenekleriniz çok fazla. Bodrum Kalesi’ni görüp, Bitez’i ve çevre koyları, değirmenin olduğu tepeyi görebilirsiniz. Bir geceden daha fazla konaklamak isterseniz, Torba, Yalıkavak, Gümüşlüğe gitmelisiniz. Ayrıca diğer bir seçenek olarak günübirlik tekne turlarına katılabilirsiniz.

Bodrum’dan Gökova Körfezi ve Marmaris’e ulaşırsınız. Marmaris’in eşsiz denizine girip, belki bir gece konaklayabilirsiniz. Veya tüm günü Marmaris’te geçirip, Fethiye’ye doğru yola da çıkabilirsiniz. Bodrum Marmaris arası yaklaşık 250 km. bu sebepten gece Fethiye’de de geçirilebilir. Fethiye ve çevresi için yaptığımız gezi planını okumanızı tavsiye ederiz.

Fethiye Gezi  Planı için tıklayınız

Fethiye üzerinden Kaş, Finike ve Kumluca’yı takip ederek Kemer’e ulaşabilirsiniz. Bu yerlerin hepsinde mola verip, kısa da olsa çevreyi ve koyları görmenizi tavsiye ederiz. Finike’de, Arykanda Antik Kenti, Gökliman Koyu, Andredorya Koyu, Çağıllı Koyu’nu görmelisiniz. Kumluca’da ise Çavuşköy de denen Adrasan’ı görme şansınız olursa Karayolu bağlantısı olmayan bu özel yeri kesinlikle görmenizi tavsiye ederiz. Kemer’de bir veya iki gün konaklayıp çevreyi görebilirsiniz. Bu bölgede, Olympos, Çıralı, Demre, Myra, Patara, Xantos ve Phaselis’I görebilirsiniz. Bu bölgede de rahatlıkla bulabileceğiniz her bütçeye uygun birçok konaklama mekanı var. Bu bölge için daha önce yaptığımız Kemer Alanya Gezi Planımızı okuyabilirsiniz.

Kemer & Alanya Gezi Planı için tıklayınız

Antalya, Manavgat, Alanya güzergahını izleyip, bu bölgede de bir gece konaklayabilirsiniz.

Manavgat Gezi  Planı için tıklayınız

Alanya Tarsus arası, Akdeniz sahil şeridini izleyen yaklaşık 360 km.lik bir yol. Gazipaşa, Anamur, Aydıncık, Silifke, Erdemli ve İçel Merkezi izleyerek Tarsus’a ulaşabilirsiniz.


Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

3 Responses to “Ege & Akdeniz Gezi Plan”

 1. mutlu Says:

  Merhaba 3 kişilik bir aileyiz.
  Kuşadasından başlayıp Çanakkale’ye kadar gitmek istiyoruz. Bir gezi planı önerebilir misiniz?
  Teşekürler.

 2. bekir Says:

  selam Türkiye’nin en iyi gezi rehberi…
  Konya’dan yola çıkarak İzmir’e ulaşmayı sonra Ege ve Akdeniz kıyı bölgesinden tekrar Konya’ya ulaşmayı düşünüyorum.bu gezi düşüncesi 7-8 günlük bir süreyi kapsayacak.
  Buarada hem yol hem de konaklama ücreti bayağı pahalıya malolacak gibi.Mümkün olduğunca hesaplı bir plan olmalı. Gezi düşüncemize rehberlik edeceğinizi umarak şimdiden teşekkür ediyorum…

 3. ecrin genç Says:

  MERHABA,
  ANTALYA DAN ÇIKIP ÇANAKKALE YE DOĞRU KIYI ŞERİDİNDEN 10 GÜNLÜK BİR GEZİ PLANIMIZ VAR. ARABAMIZ VAR İKİ KİŞİYİZ EN MAKUL NERELERDE KALABİLİRİZ VE MUTLAKA GÖRMEMİZ GEREKEN YERLER NERELERDİR. DENİZE TURİZMİ DEĞİL DOĞA VE TARİHİ OLACAK. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Leave a Reply