Fethiye Gezi Plan

fethiye dalaman akyaka da her bir yerde birer gün ailece kalacak şekilde güzel koyları ve tarihi yerleri gezerek görebileceğimiz bir plan rica ediyorum. tekne turları da
önerirmisiniz.teşekkürler


gezihane‘den merhaba

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

Tatil için güzel bölge seçmişsiniz. Fakat bunların hepsi için birer gün yetmeyecektir. Bu sebepten biz size bu yerlerdeki çeşitli alternatifleri sunmanın ve sizin hem ilgi alanınız hem de daha önce bu yerleri görü görmemenize göre bu alternatifler içersinden seçim yapmanızın daha ideal olacağı düşüncesindeyiz.

Fethiye’den başlayalım: Fethiye’de Saklıkent’i kesinlikle görmelisiniz. İlk seçenek olarak günübirlik Kelebekler Vadisi’ne giden bir tekne turu ayarlamanızı tavsiye edebiliriz. Bu tekne turları genelde, Deve Plajı’na, Soğuksu, Ayanikola Adası, Korsan adası ve Mavi Mağara koylarına gider bu şekilde güzel bir gün geçirebilirsiniz. Diğer bir alternatif de 12 Adalar tekne turu olabilir sizin için. Bu turlar da Yassıca Ada, Kızıl Ada, Merdivenli Ada, Kleopatra Adası, Katrancı Koyu ve Göcek Adası’na giderler. Ve tabii ki Fethiye denince ilk akla gelen yerlerden olan Ölüdeniz de görülebilecek yerlerden burada. Fethiye’de günübirlik tekne turlarının bazıları, Şovalye Adasından Ölüdeniz yönündeki ada ve koylara sefer yaparlar. Şahin ve İblis burunları ve Gemile Adasına giderler. Ardından Ölüdeniz, Belceğiz plajı, Kıdrak plajı ve Kelebekler Vadisi’ne kadar gidilir. Fethiye’de Hillside, Majesty, Lykia gibi lüks ve pahallı tesisiler olduğu gibi butik oteller de vardır. Arion, İbrahim Bey, Beşik Otel gibi.

Dalaman’da ilk tavsiye edeceğimiz, Dalaman Çayı’nda rafting. Bu civarda çok fazla tarihi ve turistik yer vardır ayrıca. Dalaman’da Ağla Yaylası’nı, Sandras Dağı’nı, Aşı Koyu’nu, Babaada’yı, Yuvarlakçay’ı, Kaunos’u, Dalyan’ı, Pisilis ve Sarıgerme’yi ziyaret edebilirsiniz.

Henüz yeni yeni keşfedilmeye başlanan Gökova Körfezi’nde bulunan Akyaka’nın kumsalı çok güzeldir. Hem dağı, ormanı hem de denizi aynı yerde bulabilirsiniz burada. Akbük Sahili görülebilecek yerlerden burada. Evleri, mimarisi müthiştir. Burada da tekne turuna katılabilirsiniz. Buradaki turlar, Akvaryum, İncekum, Kleopatra (Sedir) Adası, İngiliz Limanı, Okluk Koyu, Akbük ve Lacivert Koyu’na uğrarlar. Birçok otel, pansiyon ve butik otel bulabilirsiniz, deniz kıyısındaki Club Magician’ı tavsiye edilebilir. Kamp yapma şansınız da var.

Bizim size sunacağımız alternatif tekne turu da istiyorsanız, bütçenizin de durumuna göre istediğiniz güzergahı tekne kiralayabilirsiniz.


Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “Fethiye Gezi Plan”

  1. sezen Says:

    İyi çalışmalar.eşimle birlikte motorla İzmirden Antalyaya sahilden gitmeyi planlıyoruz.Görülecek yer,konaklama,etkinlik anlamında Önerilerinizle yardımcı olursanız seviniriz.

Leave a Reply