İstanbul Haftasonu Gezi Plan

Merhaba sitenizle yeni tanısanlardanım. Pazar günü icin esimle birlikte yeni yerler kesfetmek istiyorum. İkimizde cumartesi calıstıgımız için pazara sıgdırmamız gereken bir program yapmak zorundayız. Bu yüzden en önemlisi istanbula yakın olması.Huzur bulup güzel tadlar tadabileceğimiz bir yer olabilir.
Fikirlerinizi paylaşmanızı dört gözle bekliyorum.


gezihane‘den merhaba

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

İstanbul gibi bir metropolde yaşamak bazen yoğunluktan, kalabalıktan bizi sıkıyor olsa da birçok zaman, aslında değerini ve kıymetini bilip iyi kullanamadığımızdan diye düşündürüyor bazen. İstanbul ve çevresinde sizin istediğiniz gibi haftasonu için keşfedilebilecek çok fazla alternatif var aslında. Biz seçenekleri yazalım siz zevkinize, olanaklarınıza ve beklentilerinize göre en uygununu seçin.

İlk olarak İstanbul’un dışında olmayan, aslında tam da içinde olan bir yer tavsiyemiz olacak size: Tarihi yarımada dediğimiz Sultanahmet ve çevresi. İstanbul oturup burayı hala tam olarak tanımıyorsanız ve tarihi de seviyorsanız güzel bir gün olacaktır burası sizin için. Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Müzesi, Çemberlitaş. Buraları gezerken ilk yapmanız gereken Müze Kart sahibi olmak ki bu gezmeyi sevenler için birçok yere girilebilen hem çok avantajlı hem de kullanışlı bir kart. Sultanahmet’de köfte yemeyi de unutmayın. Ama beklediğiniz huzur eğer insan kalabalığından uzak bir yer ise bu bu seçenekte olmaz.

Diğer alternatifler, sizin huzurlu bir gün isteğiniz doğrultusunda şehir dışına doğru yakın İstanbul diyebileceğimiz alternatifler olacak.

Eğer araba kullanmak istemiyoruz, deniz havası alalım derseniz Adalar haftasonu için güzel bir seçenektir her zaman.

Heybeliada yazımızı okumak için tıklayınız

Araba kullanayım ama değsin, sakin bir yere gidip yemek yiyeyim denizi seyredeyim olursa tercihiniz Rumeli Kavağı’na gidip sahil’de balık yiyin deriz. Etrafta gezip daha sonra yakınındaki Garipçe Köyü ve Rumeli Feneri bir alternatif olabilir. Anadolu Kavağı da tercih edilebilir belki fakat ama orası genelde Avrupa yakasına göre çok daha kalabalık olan bir yer hafta sonları.

Diğer bir seçenek Anadolu yakasında yapılabilecek bir çok alternatifin olduğu Polonezköy. İster piknik yapabilir, ister ata binip yürüyüş yapabilir, ister çevreyi gezebilirsiniz burada.

Polonezköy Gezi Planlarımızı okumak için tıklayınız

Ağva diğer bir seçenek. Fakat biraz kalabalık oluyor haftasonu belirtmemizde fayda var.
İstanbul’a yakın ama çevre illerde olsun, bol doğa olsun ise tercihiniz Maşukiye, Sapanca, Kefken hepsi hepsi sizin için çok güzel bir gün geçireceğiniz yerler olacaktır.
Sizin gibi biz de gezihane olarak yeni gezginlerle tanışmaktan çok mutlu oluyoruz. Şimdiden güzel bir haftasonu dileriz.


Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “İstanbul Haftasonu Gezi Plan”

  1. agvaotelleri Says:

    Ağva özellikle nisan – mayıs aylarında o kadar kalabalık olmuyor, hatta gelinebilecek en güzel tarihler diyebilirim… Hem havalar güzel hem kalabalık yok…

Leave a Reply