İzmir Gezi Plan

Bu akşam ıspartadan izmire yola çıkıyoruz. yolda veya izmirde nereleri görebiliriz. Teşekkürler

gezihane‘den merhaba

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

Isparta’dan İzmir yaklaşık 400 km. lik bir yol. Kaç gün kalacağınız yada İzmir’e giderken geçeceğiniz şehirlerde konaklamayı istiyor musunuz bu konuda bilgi vermemişsiniz. Bu sebeple biz genel bir plan yapacağız sizin için. Isparta’dan İzmir’e giden yol üzerinde Denizli ve Aydın’dan geçiyor olacaksınız. Bu şehirlerde mola verebilirsiniz.

Denizli’de eğer vaktiniz olursa, şehir merkezine gidip Kaleiçi’ni ve yine vaktinize göre Pamukkale’yi görmenizi tavsiye ederiz.

Aydin’da ise merkezde biraz dolaşabilirsiniz, burada incir almanızı tavsiye ederiz. Aydın’da merkez dışında belki yakınından geçeceğiniz Kuşadası’na uğrayıp bir gece orada konaklayabilirsiniz, denizin ve güneşin de tadını çıkarabilirsiniz.

İzmir’e gelince gezilecek çok yeri var İzmir’in. Kalacağınız gün sayısına göre, İzmir Atatürk Müzesi’ni gezebilirsiniz, Karşıyaka’ya vapurla geçip buradaki sokaklarda gezin. Kordonboyu’nda da gezin, faytona binin, saat kulesini görün. Teleferiğe kesinlikle çıkın ama son güne bırakmayın bunu bazen bakıma alıyorlar çünkü. Kemeraltı’na gidin. Bunlar dışında İzmir’in tatil beldeleri eşsizdir. Tatiliniz uzunsa kesinlikle Çeşme’ye ve Alaçatı’ya gitmenizi tavsiye ederiz. Bir de tabii ki İzmir’de Kumru ve balık yemeyi unutmayın.


Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “İzmir Gezi Plan”

  1. mehmet Emin Says:

    Eşimle. izmirdeyiz.Çeşme’de üç-dörtgün kalacağız.Yöre ve çevresinde (mesafe ..Km. önemli değil.Kendi vasıtamızvar.)gezebileceğimiz görebileceğimiz yerlerle ilgili tavsiyelerinize şimdiden teşekkür ederiz.

Leave a Reply