Kemer & Side Gezi Plan

Merhaba,
11 Temmuz itibarı ile 4 gün Kemer akabinde, 15 Temmuz itibari ile 4 gün Side’de konaklıycam bu iki bölge içinde tarihi,doğal güzelliklikti yerler hakkında gezi planı rica ediyorum. Kalacağımız yerler sabit biz nerelere gidebiliriz yakın çevrede neler yapabiliriz tekne turları v.s. yarımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.


gezihane‘den merhaba

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

Gezinizi Kemer ve Side olarak ikiye ayırdığınız için, bizim size öncelikle Kemer için tavsiyemiz, otelinizi de ayarlamadıysanız dört günlük tekne turları olabilir. Bu seçeneği kesinlikle değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde hem eşsiz koyları görür, hem de çok güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Kemer’de dört günlük tekne turları yapılmakta. Ama bu kadar zaman teknede kalmak istemezseniz ise Kemer’de kaldığınız süre içersinde günübirlik olan tekne turlarını da tercih edebilirsiniz. Kemer’den birçok seçenek var tekne turu için. Kemer, Beldibi, Tekirova, Çamyuva, Kiris, Göynük, Olympos’a gidenler olduğu gibi; Kiriş, Çamyuva, Phaselis’e gidenler de var. Bunları tercih edebilirsiniz.

Kemer de farklı aktiviteler yapmak isterseniz, Kemer ve çevresinde yapılan Jeep Safari bir seçenek olabilir. Çamyuva, Tekirova görülüp, Beycik Yaylası’nda yapılıyor genelde bu turlar. Sonrasında da Kesmeboğaz’da yüzülebiliyor. Ayrıca Kemer’de Parasailing de yapabilirsiniz bu da farklı bir aktivite olacaktır.

Kemer geziniz ve Kemer hakkında tüm gezilecek yerler için Kemer yazımızı ve Kemer gezi planımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Side deyince ilk akla gelen yerlerden biri Titreyen Göl olur. Çevresinde de Side’nin içinde de bir çok otel vardır. Konaklamak için tercih edebileceğiniz seçenekler çok. Side Antik Kenti, Su Kemerleri, Side Müzesi, Müze’nin hemen karşısında ki Agora Kalıntıları, Roma Tiyatrosu, Dionysus Tapınağı gezebilirsiniz. Side’nin eski evleri, Bizans Basiliskası, Side Kapalıçarşısı ve Sorgun’u görmelisiniz. Birgün de Manavgat’ı, Manavgat Şelalesi’ni ve çevresini görebilirsiniz. Manavgat’tan yarım günlük tekne turları da var, çevreyi gezmek için bu da tercih edilebilir. Yine Oymapınar çevresinde, Etenna Antik Kenti, Kurşunlu Şelalesi, Köprüçay Kanyonu, Aspendos ve Perge Antik Kentleri’ni görebilirsiniz. Köprüçay Kanyonu’nda rafting de yapabilirsiniz. Daha önce yaptığımız Manavgat Gezi Planımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “Kemer & Side Gezi Plan”

  1. murat Says:

    merhaba iyi günler
    agustos ayında özel aracımızla kahramanmaraştan antalya manavgat a gideceğiz. yol boyunca nerelerde dinlenmemizi nerelerde hangi lezzetleri tatmamızı önerirsiniz simdiden tesekkür ediyorum..

Leave a Reply