Gelibolu Antalya Gezi Plan

Geliboludan antalya beldibine gideceğim en sağlıklı ve doğru güzergahtan gidip dönüşte gezerek gelmeyi düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.


gezihane‘den merhaba

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

www.gezihane.com içersinde bulunan Gezi Plancısı adlı bölümümüzde, gezi planlarımızı herhangi bir seyahat acentasından veya tur şirketinden bağımsız olarak sadece gezginlere ve seyahat edeceklere yardımcı olmak ve bilgilerimizi paylaşmak adına yaptığımız için, gezginlerimize mail yoluyla yardımcı olmayı tercih ediyoruz. Telefonla ulaşmayı pek tercih etmiyoruz, bu konuda bizi anlayışla karşılayacağınızı umarız. Bu konuda e-mail yoluyla istediğiniz zaman, istediğiniz her konuda yardımcı olacağımızı da bilmenizi isteriz.

Gezi Planı isteğinize göre gidiş ve dönüş olarak iki farklı güzergah oluşturacağız size. Öncelikle Beldibi’ne en kısa gidiş yolunuzdan başlayalım. Geliboolu – Beldibi arası yaklaşık 745 km.’lik bir güzergah. Bu güzergahta Lapseki üzerinden Çardak, Göktepe üzerinden Balıkesir, Bigadiç, Simav, Yeniköy ve Uşak yolunu takip ederek, Dinar’dan geçip, Burdur üzerinden, Çeltikçi, Döşemealtı, Antalya ve Baldibi’ne ulaşabilirsiniz.

Dönüş güzergahında gezerek gelmeyi düşündüğünüz için, yapacağımız plan Akdeniz ve Ege kıyılarını kapsayacaktır. Kalacağınız gün sayısını yazmadığınız için önerilerimizi güzergah üzerinden genel olarak vereceğiz, siz daha öne yazılmış Gezi Planlarımızdan da faydalanarak, nerde ne kadar kalacağınıza belki gördüğünüz zamanda rahatça karar verebilirsiniz. Beldibi’nden yola çıkarak, Kemer, Kumluca, Finike, Kale, Kaş’ı görüp, Fethiye, Ortaca, Köyceğiz ve Marmaris’e ulaşırsınız. Kemer, Kaş, Marmaris hepsi görülecek çok güzel beldeler olduğu için hepsinde biraz zaman geçirmenizi tavsiye ederiz. Marmaris üzerinden yaklaşık 160 km. lik bir yolla Milas’tan geçerek Bodrum’a ulaşabilirsiniz. Bodrum’dan Ayvalık yaklaşık 385 km. Yol üzerinde Milas, Didim, Söke, Kuşadası, Selçuk’tan geçerek, Izmir’e ulaşabilirsiniz. İsterseniz biraz daha iç kesime doğru girip, Çeşme’ye, Alaçatıya’da uğrayabilirsiniz burada yada devam ederek, Aliağa ve Altınova’dan sonra Ayvalık’a ulaşabilirsiniz. Ayvalık Gelibolu arası ise yaklaşık 220 km. Ayvalık’tan Gömeç, Burhaniye, Edremit, Ayvacık ve Ezine’den geçerek Gelibol’ya ulaşabilirsiniz.

Bu güzergahlar üzerinde yapacağınız konaklama ve gezi planlarında daha önce yaptığımız gezi planları sizin için çok faydalı olacaktır.

Ege & Akdeniz Gezi Planı için tıklaynız


Muğla Gezi Planı için tıklayınız


Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

2 Responses to “Gelibolu Antalya Gezi Plan”

  1. Bora Ceyhan Says:

    bizler emekli öğretmenler yaş ortalaması 60 dır. Geziyoruz. Haziranda Karadenize gidiyoruz. Her geziye giderken gezi gazetesi çıkartıyoruz. Sizin siteden de faydalanmamız için izin aLABİLİRMİYİZ. kARADENİZLE İLGİLİ kısmı cd halinde gönderebilirseniz izleri sevindirmiş olursunuz?

    İhsaniye Mh. FSM Bulvarı Ceyhan Apt. 4/15 nilüfer/BURSA

    05325824764

  2. sasha Says:

    biz manisadan mersine gitmeyi planlıyoruz.fakat dönüşte alanya antalya vs geze geze gelmeyi düşünüyoruz.neler yapabiliriz.nereleri gezebiliriz??

Leave a Reply