Hollanda Gezi Plan

Merhaba,

16 Nisanda esim ve 4 yasindaki kizmiz ile Amsterdam a gidecegiz ve gunluk geziler ile Delft, Den Haag ve Brugge ye gitmek istiyoruz. Bu yerler hakkinda ne dusunuyorsunuz, sizce gitmeye deger mi? Baska yer onerir misiniz,ve Amsterdam dan bu yerlere giderken ucuz ve hizli tren kullanabilmek icinsizce oncesinde interrail bileti+ 26 yas icin almali miyiz? Tesekkurler.


gezihane‘den merhaba

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

Amsterdam Avrupa’da gidebileceğiniz en eğlenceli bir kaç şehirden biri. Gündüzleri, geceleri, eğlence hayatı, doğası, insanlarıyla çok zevk alacağınız bir seyahat yapabilirsiniz bu şehirde. Amsterdam’da Rijksmuseum başta olmak üzere, müzeleri kesinlikle gezmelisiniz. Kanal turu yapabilirsiniz. Dam Square’de akşamları hem gezip, hem çok eğlenebilirisiniz. Bir de Amsterdam sokaklarında tipik Hollanda evleri arasında yürümenizi, kanal üzerindeki köprülerden yürüyerek geçmenizi öneririz.

Den Haag ve Delft aynı gün içinde gidebilirsiniz tabii zaman durumunuza göre 2 şehir için birer gün de ayrılabilir.

Delft küçük, sevimli, tipik bir Hollanda şehridir. Bu şehri özellikle burada onaltıncı yüzyıldan beri üretilen dünyaca ünlü mavi beyaz porselenler için görmenizi öneririz. Porselenleri de kendi adı ile Delfts Blauw olarak bilinir.

Den Haag için daha önceki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Den Haag Yazımızı okumak için tıklayınız

Belçika’nın en özel şehri olan Brugge’u kesinlikle görmenizi tavsiye ederiz. Avrupa’nın ikinci dünya savaşında zarar görmemiş birçok özelliğiyle ünlenen klasik Flemenk şehridir. Romantizmin şehri olarak ta adlandırılan Brugge’un çikolataları ve dantelleri de ünlüdür. Brugge sokaklarında dolaşırken, meydanında gezerken gördüğünüz herşey evler bile ortaçağdan günümüze kadar en yüksek ölçüde korunarak gelmiş eserlerdir. Sokakları huzur ve aşk kokan bu şehirde olmaktan çok zevk alacağınıza eminiz.

Tren bileti olarak 13 Haziran’a kadar geçerli olan NS LENTETOER isminde kartı alıp bununla bir gün içerisinde limitsiz bir şekilde seyahat edebilirsiniz. 2 kişi için geçerli olan bu bilet ile hem limitsiz hem de birinci sınıf seyahat etmenizi sağlar. Bu billet için toplam ücret olarak 45 EUR ödersiniz. Örnek verecek olursak Amsterdam – Den Haag bileti tek kişi olarak, ikinci sınıf, gidiş-dönüş 19,40 EUR’dur.

Çocuklar için Railrunner bileti alabilirsiniz. Ebeveyni ile seyehat eden çocuk için 2,50 EUR ücret ödemek yeterli oluyor bu billet için.

Ayrıca Hollanda’nın bir diğer şehri olan Enschede yazısını okumanızı da tavsiye edebiliriz.

Enschede Yazımızı okumak için tıklayınız

Umarız, güzel bir tatil geçirmek için tavsiyelerimiz sizin için yararlı olacaktır. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

2 Responses to “Hollanda Gezi Plan”

  1. Hollandalı Says:

    Amsterdam ve Den Haag için güzel bir yazı olmuş, ayrıca Enschede yi de gören biri olarak özellikle eklemek istetiğim, Enschede deyince Twente’yi de belirtmek gerekiyor. Çünkü Türkler Twente’yi şampiyonlar ligi dolaysıyla çok daha iyi tanıyorlar. Özellikle de Fenerbahçe taraftarları. Twente’ye bağlı bir şehir Enschede, Amsterdam gibi kalabalık ve haraketli değil, daha sakin. Yapılacak çok fazla bir alternatif yok ama yazdıklarınız dışında Twente stadını görmelerini tavsiye edebilirim gidenlere.

  2. ebubekir Says:

    iyi günler…
    Bana hediye edilen bir gezim ve birini tercih edeceğim 4 tercihim var. Bunlar. italya, hollanda, ispanya ve polonya. 5 günlük tatilim var ve iş arkadaslarımlar gideceğiz. bu süre için hangi ülkeyi tavsiye edersiniz

    iyi günler

Leave a Reply