Kasım Ayı Balayı Gezi Plan

7 kasım çıkışlı ı yurtdışı balayı.
Denize girebileceğimiz alternatif yerler, cruise da olabilir.
Neler öneriyorsunuz ve detaylı fiyat teklifinizi rica ediyorum.
teşekkürler


gezihane‘den merhaba

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

Balayı özel bir zaman olduğu için ve tercihiniz de denize girebileceğiniz yerler olunca, ilk olarak önereceğimiz yerler egzotik adalar olabilir sizin için.

Egzotik adalar diğer adlarıyla, Balayı adaları eğer tüm tatiliniz boyunca denize girmek, dinlenmek ve baş başa vakit geçirmek isterseniz ideal yerler. Fakat eğer ben tatil boyunca bir adada olmaktan sıkılırım derseniz -ki bu tip bir tatilden sıkılan çiftler de yok değil- o zaman farklı bir plan yapmanız gerekiyor. Bu anlamda isteklerinizi şimdiden iyi belirlemenizde fayda var.

Kasım Ayı için, Egzotik Adalar olarak ilk tavsiyemiz, Maldivler olacak. Maldivler, gideceğiniz mevsimde çok güzeldir. Bunun dışına, denizi, kumsalları inanılmayacak kadar güzel, yeryüzündeki cennet adalar topluluğudur burası. Vize istenmiyor Türk vatandaşlarından. Ulaşım genelde Dubai veya Katar aktarmalı olarak oluyor. Her tesis aslında bir ada. Fiyatlar da seçeceğiniz tesise göre çok değişkenlik gösteriyor. Taj, Four Seasons, Anantara, Medhufushi, Bandos ve Paradise Island tercih edilebilir.

Maldivler Fotoğrafları için tıklayınız

Maldivler dışında, Mauritus, Seyşeller (Seychelles) Hint Okyanusu’nda seçilebilecek adalar.

Uzakdoğu’da da çok fazla seçenek var bu anlamda fiyat olarak dad aha makul turlar ve tesisler bulabilirsiniz burada. Ayrıca seçeceğiniz tur seçeneğine ya da kendiniz gidecekseniz yapacağınız plana göre hem Uzakdoğu şehirlerini görme, hem de egzotik adalarda güzel bir tatil geçirme fırsatınız olabilir.

Tayland’da Phuket, Phi Phi, Koh Samui seçilebilir fiyat açısından Tayland adalarında biraz daha uygun fiyatlı seçenekler bulabilirsiniz. Koh Samui bunlar içinde daha elit olması açısından biraz daha fazla öne çıkan bir ada. Yine Tayland da Türk Vatandaşlarından vize istemediği için bu konuda da zaman kaybetmemiş olursunuz. Endonezya’da Bali ve Lambok adaları da tercih edilebilir bir ada fakat Endonezya’ya vize almak biraz zaman istiyor bunu göz önünde bulundurarak hareket etmekte fayda var.

Ve Uzakdoğu için son tavsiyemiz Malezya’da Langkawi Adası olacaktır. Langkawi ile ilgili çok detaylı bilgi bulabileceğiniz yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Langkawi yazımızı okumak için tıklayınız

Daha uzak yerler isterseniz ise, Atlas Okyanusu’nda Karayip (Caribbean) Adaları veya Avustralya’nın alt kısmında bulunan Bora Bora Adası tercih edilebilir fakat Bora Bora için, Türkiye’ye çok uzak olduğundan zamanınızın çoğunun yorucu bir yolculukla geçeceğini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Cruise olarak, Kasım Ayı olup denize grime seçeneği de istediğinizden seçenekler biraz sınırlı olacaktır. Bir seçenek olarak Avrupa ve Batı Afrika Kıyılarını kapsayan, İspanya, Tunus, Malta, Mısır, İtalya programlı Msc Splendida olabilir. Veya Freedom Of The Seas, Mariner Of The Seas, Serenade Of The Seas, Legend Of The Seas gibi çok çeşitlikte olan Karayipler (Caribbean) Turları da seçenekler arasında olabilir.

Fiyat teklifi istemişsiniz fakat gezihane olarak tur ayarlama veya fiyat verme gibi bir seçeneğimiz yok maalesef, sadece gezi planı yapıp, tavsiyelerde bulunuyoruz. Bu sebepten üzgünüz, bir teklif veremeyeceğiz size fakat genel olarak fiyatlar hakkında bilgi verebiliriz. Egzotik ada turlarının ve cruiseların fiyatları çok değişken. Tayland turları fiyat anlamında daha uygun iken, Maldivler yada Karayipler (Caribbean) Cruise Turları daha yüksek fiyatlıdır. Tesis, otel ve tura göre sizin istediğiniz tarzda bir tatil, kişi başı ortalama olarak 900 EUR’dan, 3500 EUR’ya kadar çeşitlilik göstermekte.

Unutulmaz çok güzel bir balayı geçirmenizi umarız ve gezihane olarak ömür boyu mutluluklar dileriz.


Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “Kasım Ayı Balayı Gezi Plan”

  1. aylin Says:

    kasım 1de balayına çıkıcaz ancak nereye gidebiliriz bilmiyorum türkiye de veye yurtdışında nerelere gidebiliriz bize kaça patlar bilgi verirseniz sevinirim….

Leave a Reply