İzmir-Urfa Gezi Plan

Ben izmirden sanli urfaya gidecegim ama hangi güzer gahtan gidecegimi bilmiyorum. En kisa mesafeden nasil gidebilrim. slm ufuk


gezihane‘den merhaba

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

İzmir’den Şanlıurfa’ya en kısa yol olarak size tavsiyemiz yaklaşık 1215 km.dir. Kısaca İzmir’den Uşak – Manisa – Afyon – Konya – İçel – Antep – Urfa güzergahını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Biraz daha detaylı bir güzergah planı çıkaracak olursak;
İzmir’den Manisa’ya Turgutlu ve Ahmetli’yi geçerek, Salihli’ye ulaşırsınız. Gökçeören üzerinden Kula’ya oradan Uşak Yenişehir’i takip ederek, Güre, Banaz, Düzağaç güzergahını takip ederek Afyon’a ulaşırsınız. Afyon’da mola verip, yol üzerindeki tesislerde dinlenmenizi ve Afyon’un özel kaymaklı lokumunun da tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Afyon, Çay’dan, Sultandağı ve Akşehir’e, Argıthanı, Ilgın, Kadınhanı üzerinden Sakyatan’dan Yarma, Merdivenyayla, Karapınar, Sazgeçit, Bulgurluk, Çakmak, Ulukışla, Çiftehan, Pozantı güzergahını takip ederek, Yılankale, Kösreli, Sakçagöz ve Gaziantep’e ulaşırsınız. Gaziantap’ten, Birecik ve Payanlı’yı takip ederek Şanlıurfa’ya ulaşabilirsiniz.

Şanlıurfa Yazımızı okumak için tıklayınız

Sizin için en uygun olabilecek ve en kısa yol güzergahı bu olacaktır. Ayrıca yol üzerinde konaklamak için mola vermek isterseniz, yaklaşık yarı yol diyebileceğimiz Konya’da mola için iyi en uygun seçenek olacaktır. Konaklamak için çok fazla seçenek bulabilirsiniz Konya’da.

Konya yazımızı okumak için tıklayınız

Konya Gezi Planını okumak için tıklayınız


Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

Leave a Reply