Büyükada Gezi Plan

Arkadaşlarla büyük adaya gitmeye karar verdik fakat istanbulun yabancısıyız.Günü en iyi şekilde nasıl değerlendireceğimiz hakkında fikir verebilirmisiniz.


gezihane‘den merhaba

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

Prens Adaları’nın en büyüğü Büyükada’da güzel bir tatil günü geçirebilir, bu tatil gününü uzatmak isterseniz haftasonu veya daha fazla da konaklayabilirsiniz.

İstanbul’a yabancı olduğunuzu söylediğiniz için ulaşım olarak başlamak isteriz gezi planımıza. Büyükada’ya Şehir Hatları vapurlarıyla ulaşabileceğiniz gibi, Deniz Otobüsü veya motorları da tercih edebilirsiniz. İster İstanbul’un Avrupa yakasından, ister Anadolu yakasından Büyükada’ya gidebileceğiniz bu araçlar, Sirkeci, Kadıköy veya Kabataş’tan kalkar.

Büyükada diğer prens adalarından biraz daha farklı olarak şehirleşmeye en çok yaklaşmış adadır. Daha kalabalık, daha büyük, daha yoğundur. Büyükada’da gezebilmeniz için bisiklet en iyi seçimdir. İskele’nin hemen yakınında bisiklet kiralayabilirsiniz. Size ada için önereceklerimiz arasında tabii ki Fayton Turu da olacaktır fakat fayton’la istediğiniz kadar çok vakit geçiremezsiniz, seçtiğiniz tura göre büyük tur veya küçük tur olarak gezintinizi yaparsınız, güzel fotoğraflar çekip, adayı panoramik olarak dolaşabilirsiniz.

Büyükada’da, Çınar Meydanı, Değirmen Koyu, Dil Burnu Piknik Alanı, Plaj olarak Nakibey Plajı, Kumsal Plajı, Yörükali Plajı, Prenses Plajı, Aya Yorgi Tepesi görülecek yerler.

Adalar’da ne yenir derseniz, tabii ki balık deriz öncelikli olarak. Iskele boyunca sıralanmış balıkçıların arasından istediğinizi seçebilirsiniz burada. Milto ve Kıyı Restaurant Çay bahçeleri meşhurdur Büyükada’da, birinde oturup ada manzarası eşliğinde çay içmenizi de tavsiye ederiz.

Ayrıca adalarda yaz akşamları çok güzeldir. Büyükada’da iki de yazlık sinema vardır. Bunu da hatırlatmak isteriz.


Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “Büyükada Gezi Plan”

  1. funda Says:

    çok severek kaldık.
    2 günümüz geçti , huzurlu , rahat ,sakin ,güzel bir yerleşim yeri. tavsiye ederim herkez görmeli… fayton turu mutlaka yapılsın tavsiye ederim tüm ada hemde …

Leave a Reply