Rumeli Hisarı ve Çevresi Gezi Plan

Merhabalar, ben İstanbul’da hazırlık okuyorum ve bolca boş vaktim oluyor, bunu da gezerek değerlendirmeyi düşünüyorum. Günlük geziler olacak ve şöyle 2-3 yer görmek istiyorum.ilk amacım rumeli hisarını görmek, yakınlarında aşiyan müzesi de varmış ama bana az geldi..rumeli hisarı yakınlarında gezebileceğimiz başka yerler var mı acaba? Yarın gideceğimiz için acele cevap verirseniz makbule geçer.


gezihane‘den merhaba

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

Rumeli Hisarı; gerek tarihi, gerek yapılş şekli ve gerekse İstanbul’un fethi sırsasındaki stratejik konumuyla hem çok önemli, hem de gezerken bunları neredeyse size yaşatan bir atmosfere sahip açıkhava müzesidir. Bu sebepten Rumeli Hisarı’nı gezmeden önce biraz araştırmanızı ve okumanızı tavsiye ederiz. Bu sebepten kolayca ve çabuk gezilecek bir yer olmadığını belirtmek isteriz. Sarıyer Yahya Kemal Caddesi’nde bulunan Rumeli Hisarı Müzesi Çarşamba günleri dışında 09.30 ve 16.30 saatleri arasında çalışmaktadır.

Sizin de belirttiğiniz gibi, Tevfik Fikret’in yaşadığı ev olan ve içersinde kendisine ait özel eşyaları yanında, fotoğraflar, kitaplar; Abdülhak Hamit Tarhan’a ve Şair Nigar Hanım’a da ait eşyalar sergilenmektedir. Bir de Aşiyan Müzesi’nde Abdülmecid Efendi’nin, Sis Tablosu’nu da görmelisiniz.

İstanbul’un en güzel manzarasına sahip yerlerinin başında gelen Rumeli Hisarı ve çevresinde gezmeden önce, Hisar’da İstanbul boğazının müthiş görüntüsü eşliğinde kahvaltı yapmanızı tavsiye ederiz.

Gün sonunda da Bebek’te Abbas veya Güneş’te ki ikisi de gerçekten enfestir, Waffle yemenizi, Bebek Parkı’nda oturup denizi seyretmek zevkli olacaktır.

Aynı gün içersine bundan başka gezi sığdırmanız pek mümkün olmayacaktır.

Güzel bir İstanbul günü geçirmenizi dileriz.

Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “Rumeli Hisarı ve Çevresi Gezi Plan”

  1. Buran Says:

    biraz geç oldu ama tabi benim de sorumu gitmeden önceki son güne sıkıştırmam bunda etkili.dikkate alıp cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Leave a Reply