İznik Gezi Plan

Merhaba, ben Eskişehir’de üniversite öğrencisiyim. Hafta sonu kışın bu soğuk şehirden kaçıp, 2 günlük boş zamanımda arkadaşlarımla gezip görebileceğim keşfedebileceğim değişik yerler arıyorum. Özellikle araba olmadığı için ulaşımın da ucuza geleceği(tren gibi) ve kolay olacağı kış mevsiminde değerlendirebileceğim bir plan önerirseniz sevinirim. Ayrıca güzel fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz yerler olması tercihimdir.
Şimdiden teşekkürler…


gezihane‘den merhaba

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

Gezi planınız için, hem çok soğuk olmayan hem de iki günlük bir yer olması dolayısıyla da Eskişehir’e yakın bir yer olmasının seçenekleri sınırlandırdığını belirtmek gerekir ama yine de size en uygun gezi planını yapmaya çalışalım.

Bizim size önerilerinmizin ilki, Eskişehir’den kolay ulaşabileceğiniz yerlerden İstanbul olacaktır. Her nekadar İstanbul’da da soğuk bir hava olsa da, Eskişehir’e kıyasla daha rahat gezebilecek bir şehir. Daha önce yaptığımız gezi planları da faydalı olacaktır sizin için.

İstanbul Gezi Planı için tıklayınız

İkinci bir alternatif olarak size önerimiz, yine Eskişehir’e yakın, kıyısında kurulduğu İznik Gölü’nden dolayı daha yumuşak bir havaya sahip olan İznik olacak. Tarihi olarak da çok önemli bir konuma sahip olan İznik’te hem tarihsel hem de doğa olarak bir çok yer bulabilirsiniz gezecek ve görülecek. Burada Ayasofya Kilisesi kalıntıları, Roma döneminden kalan tiyatro, İznik Müzesi, İznik çinilerinin harika örneklerini görebileceğiniz Yeşil Cami, İznik’in ilk camisi olan Özbek Cami göreceğiniz yerlerden. Ayrıca Tarihi İznik Evleri’ni group ve Çini Atölyelerini de ziyeret edebilirsiniz. İznik’te bir tepe üzerinde bulunan Bayraklı Dede diye de anılan İznik’i kuşatan İslam ordularından olduğuna inanılan Abdülvahab Sancaktari’nin Türbesi’ni de görebilirsiniz.

İznik Gölü ve kıyısı da çok özel fotoğraflar yakalayabileceğiniz bir yer, aynen İznik gibi.

Konaklama için göl kıyısında ve merkezde motel ve pansiyonlar bulabililirsiniz. İznik Gölü kıyısında Sazan Balığı, Karivites ve Zeytin Reçeli yemeyi unutmayın.

Eskişehir’den İznik yaklaşık 145 km. lik bir mesafe. Eskişehir’den Bursa’ya oradan da İznik’e kolaylıkla gidebilirsiniz.

Hem doğayı, hem tarihi yaşayabileceğiniz küçük bir haftasonu gezisi için en güzel tercihlerden biri İznik olacaktır sizin için.

Şimdiden güzel bir haftasonu geçirmenizi dileriz.


Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

2 Responses to “İznik Gezi Plan”

  1. yk Says:

    Güzel bir öneri olmuş, ben de değerlendirmey düşünüyorum. Ancak ben gezi plancıssından bizim için önerbileceğiniz yerleri öğrenmek istedim fakat mesaj gönderemedim. Sanırım Gezi plancısı formu çalışmıyor.

  2. nihal göncü Says:

    manisa/turgutlu dan, 35-40 kişi anne ve çocuklamız ile 27 ekim akşamı yola çıkıp 28 ekim sabahı ankarada olmayı planlıyoruz. gün içerisinde ve gece gezi planı yapıp zaman kaybetmeden geç vakit Çankaya Turizm uygulamalı otel de yatıp sabah erken kahvaltıdan sonra Eskişehir e yola çıkarak gün boyu gezerek, o gece eskişhirde Ali Güven Anadolu uygulamalı Otel de yatmayı ertesi günü yine kahvaltı sonrası gezmek ve akşamı 30 ekim gecesi evlerimizde olmayı planlıyoruz. bize bir plan yaparmısınız. Anneler ve çocukalarına özel(45-12 yaş gurubu) şimdiden teşekkürler.

Leave a Reply