Karadeniz Yaylaları Gezi Plan

İyi günler, 14 agustosta havayoluya kalabalik bir kafileyle (6 yetiskin ve 3-6 yaslarinda iki cocuk) dogu karadenize inecegiz. 4 günlük dogu karadeniz turu yapacagiz.
Özellikle dogal güzellikleri ve tarihi güzellikleri görmek istiyoruz. Araba ayarlamayi da düsünüyoruz ama kalacak yer olarak sehir degilde cok lüks olmayan mümkünse köyde pansiyon türü birsey istiyoruz.

Planlami nasil yapmaliyiz ve hangi sehre ucak bileti ayarlamaliyiz ?


gezihane‘den merhaba

Öncelikle seyahat planınızı yaparken Gezi Plancımıza danıştığınız için teşekkür ederiz.

Doğu Karadeniz turuna geldiğiniz şehire de bağlı olarak uçakla başlamak tavsiye ettiğimiz güzel bir tercih. Çünkü gezinin daha başlangıcında yorulmak bu kadar doğa harikası bir bölgedeki gezi performansını muhakkak etkileyecektir.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde uçakla gidiş için tavsiyemiz Trabzon olacaktır. Karadeniz Bölgesi’nde uçakla erişim için hem ulaşımı sık, hem de kolay olan şehir Trabzon’dur. Günde rahatlıkla birkaç uçuş bulabilirsiniz bu şehire, İstanbul’dan 1 saat 45 dk.’da ulaşabilirsiniz. Sabah saatlerindeki uçuşları tercih ederseniz, gün kaybınız da olmayacaktır.

Önceden ayarlayarak, Trabzon’da aracınızı havaalanından almak da ayrıca sizin için avantajlı olacaktır. Yalnız bu ayarlamayı son günlere bırakmamanızı tavsiye ederiz çünkü birçok kiralama şirketi son anda gelen taleplere olumlu yanıt dönemiyorlar, dönseler dahi araç ve fiyat birçok zaman avantajlı olmuyor.

4 günlük bir Doğu Karadeniz gezisi için bizim tavsiyelerimiz dışında sizin seçimleriniz önemli olacaktır. Çünkü geniş bir kafilenin avantajını yaşayabileceğiniz gibi, dezavantajlarını da yaşayabilirsiniz. Bizim size önereceğimiz yaylalar bahsettiğiniz yolcu prfofiline göre sizi çok zorlamayacak fakat yayla kültürünün ve Doğu Karadeniz’in keyfini de çıkarabileceğiniz yerler.

İlk gün Trabzon’a indikten sonra 95 km. uzaklıkta Uzungöl’e gitmenizi öneriyoruz. Yol üzerinde Sürmene, Of ve Çaykara ilçelerinden geçiyor olacaksınız küçük yemek ve çarşı gezintileri molaları vermeniz Karadeniz’in şehir hayatını görmek, Osmanlı mimarisini tanımak adına da çok zevkli olacağını düşünüyoruz. Akşama doğru uzungöl’e varış ve konaklamanız da burada. Burası Karadeniz de görülebilecek en güzel yerlerin başında geliyor. Gitmeden once küçük araştırmalar yaparak istediğiniz gibi sevimli, temiz pansiyonlar bulabilirsiniz bu bölgede. Uzungül de bir gece konaklayıp, ertesi gün de müthiş Karadeniz Köy Kahvaltısının ardından bu bölgeyi gezmenizi tavsiye ederiz.

İkinci gün, planımızdaki rotanız Sırasıyla Ovit Geçidi ve İkizdere Vadisi. İkizdere Vadisinde ikinci gece konaklayabilirsiniz. Üçüncü gün için Ayder Yaylası ve Çamlıhemşin’in sizing için hem konaklama hem de buradaki müthiş doğayı görmek adına çok iyi bir tercih olacağını düşünüyoruz. Kaçkar Milli Parkı da burada görebileceğiniz yerler. Ve son gün dönüş yolunda Rize’yi görebilirsiniz. Trabzon’a gelip burada da Sümela Manastırı’nı görmeden buradan ayrılmak olmaz.

Ayrica gezihane olarak daha önce yaptığımız gezi planlarımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Çamlıhemşin Gezi Planı için tıklayınız

Doğu Karadeniz Gezi Planı için tıklayınız

Trabzon Gezi Planı için tıklayınız

Gezinizin şimdiden çok güzel geçmesiniz dileriz.

Tavsiyelerimiz konusundaki değerlendirmenizi gezinizin sonunda bizimle paylaşmanızı isteriz.

Geziyle ve gezihane’yle kalın…

Share this nice post:
© www.gezihane.com Tüm Haklar Saklıdır

One Response to “Karadeniz Yaylaları Gezi Plan”

  1. can Says:

    öncelikle mrb ekim 10 undan itibaren 4-5 günlük bir balayı düsünüyoruz ancak esim karadeniz bölgesinde ısrarlı o dönemde hava sartlarının yagmurlu olmasından endiseleniyorum karadeniz bölgesine istanbuldan kendi aracımla gelecek sekilde bir plan yapabilirmiyiz veya tavsiye edebileceginiz baska bölge ve yerler varmı …daha cok görmek doga ile ic ice olmak istiyoruz antik kentler kalontılar yıkıntılar pek istemiyoruz simdiden tsk ederim….

Leave a Reply